Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

​Porady dla osób uczestniczących w Targach

Wiosenna edycja Targów Pracy na UJ przyjmie formułę stacjonarną – nie oznacza to jednak, że wystarczy jedynie przyjsć na wydarzenie, aby móc z niego maksymalnie skorzystać! Oto garść złotych rad, dzięki którym Targi Pracy mogą stać się gamechangerem na Twojej zawodowej ścieżce.

  1. Zapoznaj się dokładnie z listą wystawców i wybierz te firmy oraz instytucje, z których przedstawicielami na pewno chcesz porozmawiać. Udaj się do tych stoisk w pierwszej kolejności, aby mieć pewność, że zdążysz, nawet gdyby do któregoś z wystawców ustawiła się kolejka chętnych.  
  2. Sprawdź, czy w Harmonogramie prezentacji nie ma pracodawcy, który szczególnie Cię interesuje. Jeśli tak - koniecznie dołącz do prezentacji, aby dowiedzieć się więcej o kulturze firmy/instytucji, otwartych rekrutacjach, programach stażowych czy wymaganiach od kandydatów. Postaraj się maksymalnie wykorzystać ten dzień!
  3. Upewnij się, że masz w zanadrzu swoje CV, które wygląda zachęcająco i profesjonalnie. Jeśli jesteś zainteresowany aplikowaniem do danej firmy prezentującej się na Targach, na koniec spotkania dopytaj jej przedstawiciela, w jaki sposób możesz przedstawić swoje dokumenty aplikacyjne.
  4. Nie obawiaj się rozpocząć rozmowy z osobami reprezentującymi poszczególne firmy – wykorzystaj stacjonarną formułę wydarzenia na swobodną rozmowę twarzą w twarz z rekruterami! Jeśli masz trudności ze spontanicznym zainicjowaniem konwersacji, przejrzyj wcześniej stronę pracodawcy i przygotuj kilka ciekawych pytań, które zapiszesz na kartce – to z pewnością pozwoli Ci poczuć się bardziej komfortowo podczas rozmowy.
  5. Jeśli już będziesz miał szansę rozmowy 1 na 1, nie rozpoczynaj spotkania z pracodawcą od poruszania tematu wynagrodzenia. Będzie na to czas podczas następnych etapów rozmowy.
  6. Zapisuj ważne dla Ciebie informacje.
  7. Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedniego pracodawcy dla siebie, nie martw się! Nie poddawaj się i szukaj dalej korzystając z naszej strony internetowej, na której codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia.
  8. Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj. Targi Pracy to niepowtarzalna okazja do networkingu! Pracodawców, z którymi spotkałeś się na Targach możesz także odnaleźć na platformie LinkedIn – upewnij się, że Twój profil jest profesjonalnie uzupełniony i... skontaktuj się z nimi! Nie bój się i bądź śmiały – to może być początek Twojej wymarzonej kariery.