Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

​Porady dla osób uczestniczących w Targach

„Czego student się nie nauczy tego kandydat nie będzie umiał”, czyli garść złotych rad dla uczestników Targów Pracy

 1. Zadbaj o schludny i elegancki wygląd, by zrobić dobre pierwsze wrażenie na pracodawcach, to ważne także podczas spotkań online, jeśli planujesz używać kamery! Pamiętaj by Twój ubiór był kompletny  na wypadek gdybyś podczas rozmowy poruszył/poruszyła kamerą bądź potrzebował/potrzebowała wstać.
 2. Upewnij się, że Twoje CV wygląda zachęcająco i profesjonalnie. Jeśli masz wątpliwości skonsultuj je z naszymi doradczyniami. (https://biurokarier.uj.edu.pl/student/doradztwo-i-coaching).
 3. Nie obawiaj się rozmawiać z osobami reprezentującymi poszczególne firmy - przyszli tu dla Ciebie! Jeśli masz trudności ze spontanicznym zainicjowaniem konwersacji, przejrzyj stronę pracodawcy i przygotuj kilka ciekawych pytań – to z pewnością pozwoli Ci poczuć się swobodniej podczas rozmowy.
 4. Zapoznaj się z listą pracodawców i wybierz spotkania, które  naprawdę Cię interesują. Rozmowy z osobami reprezentującymi firmę mogą  być wyczerpujące, lepiej zachować siły na tych pracodawców, z którymi wiążesz swoje plany zawodowe.
 5. Pamiętaj bądź szczery/a, podawaj tylko prawdziwe informacje.
 6. Wygospodaruj dla osób prowadzących spotkania taką ilość czasu, by nie wychodzić w trakcie jego trwania.
 7. Nie rozpoczynaj spotkania z pracodawcą od poruszania tematu wynagrodzenia, będzie na to czas podczas następnych etapów rozmowy.
 8. Zapisuj ważne dla Ciebie informacje.
 9. Nie obawiaj się tłumu, to ludzie tacy sami jak Ty!
 10. Zaproś do towarzystwa kogoś pozytywnego, kogo lubisz, na pewno poczujesz się pewniej.
 11. Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedniej oferty dla siebie, nie martw się! Nie poddawaj się i szukaj dalej korzystając z naszej strony internetowej, na której codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia.
 12. Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj. Targi Pracy to niepowtarzalna okazja do networkingu! Pracodawców, z którymi spotkałeś się na Targach możesz także odnaleźć na platformie LinkedIn – upewnij się, że Twój profil jest profesjonalnie uzupełniony i... skontaktuj się z nimi! Nie bój się i bądź śmiały – to może być początek Twojej kariery.